با اتو بخار چطور کار کنیم تعمیر انواع اتو بخار واتو مخزن دار02177697661

 درجه اتو را همیشه از حرارت کم به زیاد بیاورید نه بالعکس . اتو را روی حرارت کم قرار داده و اگر موقع اتو کردن مشاهده کردید حرارت کم است ، کم کم درجه را زیاد کنید . چراغ اتو در این حالت کمک زیادی به شما می کند

** داخل اتوی بخار  همیشه باید آبی که املاح و جرم ندارد ریخته شود  . بهترین روش پر کردن آن ، آب مقطر است . ولی چون همیشه در دسترس نیست می توان از آب جوشیده و یا برفک ذوب شده یخچال که هیچگونه املاحی ندارد ، استفاده کنید .

*** پس از استفاده از اتوی بخار حتما آب داخل آنرا خالی کنید در غیر اینصورت باعث پوسیدگی و زنگ زدگی قسمت های داخلی آن می شود .

**** برای تمیز کردن اتو ، هیچگاه از چاقو و اجسام زبر استفاده نکنید ، بلکه اتو را داغ کرده و با سیم ظرفشویی نرم یا سمباده نرم روی آن در یک جهت بکشید تا پاک شود . توجه کنید استفاده از سیم زبر موجب صدمه رسیدن به کف اتو خواهد شد . ضمنا تمیز کردن اتو در حالت داغ دقت بیشتری را مستلزم خواهد بود .

 ***** اگر پس از مدتی به دلیل رسوبات و املاح آب ، منافذ بخار اتوی شما جرم گرفت و بخار نداد ، می توانید یک سوم استکان سرکه را با دو سوم استکان آب مخلوط کرده و در داخل اتو بریزید و اتو را روشن کنید و در حالت اتو کردن قرار دهید تا سرکه در اثر حرارت ، املاح را حل کرده و بشوید .البته در حالتی که رسوبات بیش از اندازه باشد این کار عملی نخواهد بود و اتو باید توسط تعمیرکار م

/ 0 نظر / 19 بازدید